Знайти в усьому винного - Сімейний психолог Людмила Мініна
Skip links
Сімейний психолог Людмила Мініна –знайти в усьому винного

Знайти в усьому винного

«Що зробити, щоб не було так боляче в стосунках?..

Щоб перестати помічати все те, від чого реву кожний день?..

Куди діти злість і відчай, котрий мене роздирає?..

Як втекти від необхідності прийняти рішення піти?..»

Потрібно знайти на кого зручно й безпечно це все вимістити і вилити!!! Геть увесь цей пекучий біль!!!

Всі пари час від часу до цього прибігають. Але чим більш складні, токсичні, абʼюзивні стосунки, чим більш вони болючі та руйнівні — такий механізм стає невідʼємною частиною їхнього існування.

Коли зʼявляється «зовнішній ворог» — пара обʼєднується проти нього. Можуть годинами, днями, місяцями активно обговорювати який він, вона, вони — стерво, що псує їм життя!!!

Це допомагає відволіктись, забути на деякий час про те, що насправді відбувається в стосунках… Зрада, вживання наркотиків, фізичне насилля, абʼюз, алкоголізм, ігнорування потреб і прохань, небажання одружуватись, мати дітей, борги та величезні кредити через лудоманію

Тимчасовий емоційний сплеск дає можливість зберегти стосунки, які розвалюються на шмаття. Дає можливість якийсь час не звертати на це увагу та мати надію, що все якось само собою потім вирішиться…

Бо наразі є те, що більше чіпляє. Те, куди безпечно можна вивалити всю свою накопичену в стосунках ненависть та злість!

І таким «цапом-відбувайлом» може бути хто завгодно — якась знайома, «начальнік» на роботі, колега, орендарі які «ушатали житло», неадекватні клієнти, діти партнера від попереднього шлюбу, які вибішують чи створюють проблеми, сусід і, навіть, власна дитина (бо не може дати здачі) — ситуація роздувається, максимально перебільшується, посилюється в своїй уяві, додаються неіснуючі моменти та деталі, щоб аж мозок кипів і лють вихлюпувалась їдкими, отруйними чвирками. І з усіма це все знову і знову перетирається.

Роль Тирана з партнера переноситься на когось іншого. І токсичні емоції безпечно виносяться за межі пари.

І на деякий час виникає солодка зваблива ілюзія — що проблема лише в цьому… ось вирішу — і заживу щасливо!

Завдяки цьому деструктивні стосунки можуть існувати. Зміцнюватись та посилюватись на деякий час. Бо вже вони разом борються зі «вселенським злом»!

Та потрібно знову і знову повертатися до цього маневру — бо борги нікуди не зникають, тільки збільшуються, залежний продовжує вживати, пити, програвати… той хто зраджував продовжує зраджувати… пекло стосунків продовжується й поглиблюється надалі…

Тому що лише викорінення справжніх причин, відмова від залежності, прийняття відповідальності, суттєві зміни в стосунках можуть дати справжнє полегшення та результат.

Та скоріш за все цього ніколи не буде… Бо набагато легше знайти винного у всьому…

©️Людмила Мініна

error: Alert: Content selection is disabled!!