Чому я одна? 10 причин жіночої самотності
Skip links
10 причин жіночої самотності

Чому я одна? 10 причин жіночої самотності.

Бажання бути коханою природне. Як чудово прокидатися разом. Дивитись у наповнені коханням очі. Бачити, що комусь добре поруч із тобою, і це взаємно. Робити щось разом і навіть не важливо що. Торкатися коханого тіла та відчувати биття серця, яке звучить як музика, дихання. Знати, що ти є для когось цілим світом…

«Чому я одна?» Цим питанням задається багато хто. І не можуть знайти відповіді. Адже і в компаніях бувають, і чоловіки проявляють інтерес і виглядають чудово. У чому тут питання? Чому так відбувається? Чому жінки, які так пристрасно бажають знайти свою «половинку», так і не отримують бажаного результату?

Відповідь криється в глибинах їхнього внутрішнього світу. І причин цьому може бути низка. У цій статті я виділила десять, про які і йтиметься подальша розмова.

1.Страх близькості.

Найчастіше такі жінки ніколи в житті не мали досвіду по-справжньому близьких відносин. Їм це не знайоме. Як це бути собою поряд з іншою людиною, коли звикаєш постійно грати та… змінювати маски. Адже бути близьким означає показувати свої сльози і біль (не награний, заради примхи), а той, що реально відчувається. А як же це, адже я сильна. І це, правда, страшно. Ти ніколи не можеш передбачити, як тебе сприйматимуть.

Адже бути близьким означає бачити і приймати недосконалість іншої людини. Багато жінок дуже дивуються, коли починають розуміти, що ті, хто «ніколи не плаче» можуть відчувати.

У таких жінок може бути все прекрасно з сексом та його регулярністю (періодичні партнери, короткі романи чи роль коханки), але це не має нічого спільного з близькістю. Її там просто нема.

2.Страх втратити свободу.

Жінка з часом звикає спиратися виключно на себе. І надалі боїться втратити стабільність, яку має. Вона боїться, що чоловік, з’явившись, поневолить її і вона не зможе цьому протистояти. Цей страх притаманний як тим жінкам, які багато чого досягли у соціальному плані, а й тим, які таких успіхів не мають.

Я знаю точно, що справді близькі стосунки наповнені відчуттям свободи. І сприяють розвитку.

3.Заперечення власної цінності.

Низька самооцінка часто ґрунтується на негативному ставленні до свого тіла, зовнішності, здібностей. Жінка може думати, що вона не є чимось цінним. Вважати, що крім сексу їй нема чого дати чоловікові. Що вона не має більше нічого такого, що може його зацікавити.

Дорогі жінки, почніть цінувати себе. Пам’ятайте, що ви є унікальними. Відкрийте в собі багатства, які ви маєте. Ви можете дати реально багато.

4.Відраза до шлюбу.

Виноситься з батьківської сім’ї. Формується під час спостереження негативного прикладу сімейного життя. Постійні скандали, відсутність радості, кохання, проявів ніжності, наявність сліз та страждання. Коли мама та тато не отримують задоволення від своїх стосунків. Звикаючи бачити шлюб як щось гидке, дівчина бачитиме в майбутньому лише аналогічні приклади.

Огида може бути не особливо виразним почуттям. Може виявлятися у розгляді шлюбу як чогось безглуздого, непотрібного, марного.

Яке, ви запитаєте, це має значення? Та саме безпосереднє. Справа в тому, що стосунки або розвиваються, або закінчуються. Природним витком їхнього розвитку стає шлюб. Якщо цього немає, вони завершуються. А навіщо починати те, що все одно скоро помре?

5.Невизначеність.

Часто, питаючи жінку, яких стосунків вона хоче, можна почути: «Не знаю…», «Просто не хочу бути одною…», «Хочу бути з кимось» (іноді й одержують «когось»). І розумієш, що вони так і не визначились.

Щоб стосунки втілилися у реальність, варто розуміти, якого чоловіка ви хочете бачити поруч із собою. Хто буде близький вам за духом? Викликатиме інтерес і почуття притяжіння. Якого ви бажаєте відношення до себе? Важливо шукати саме «свою» людину.

6.Страх знову відчути біль.

Дуже часто перепоною на шляху до омріяної мети є саме цей страх. Жінка (навіть не усвідомлюючи цього) шалено боїться стосунків, як можливості знову пережити біль. У багатьох траплялися зради, брехня, насилля. Вони дуже поранилися. І ці рани ще сильно кровлять глибоко всередині, невидимо для інших.

Зазнавши жахливого болю одного разу, жінка каже собі: «Ну вже ні. Краще бути однією!». Прирікаючи себе на вічну самотність.

7.Незавершені відносини у минулому.

Це означає, що колишні стосунки живі завдяки сильним почуттям. І не має значення любов це, ненависть чи образа. Це може бути смерть коханого та непрожите почуття втрати. Розлучення, але надія, що він таки повернеться назад. Закоханість у далекій юності, яка досі залишається найяскравішим переживанням життя.

Зберігаючи ці почуття, ви зберігаєте невидимий зв’язок, який пов’язує вас із цією людиною. І, нажаль, тому що серце ваше зайняте, в ньому немає місця для когось іншого.

Прислухайтеся до себе і зрозумійте, чи дійсно ви хочете зберігати все як є? Якщо ні, потрібно поставити так звану крапку. Провести роботу по завершенню – написати листа, провести віртуальну розмову, пробачити образи, попрощатися з нездійсненими планами та мріями. Відпустити людину, давши собі можливість на щастя.

8.В очікуванні принца.

У багатьох є свій створений роками чи десятиліттями ідеал. Такий, під який жоден чоловік не підійде. І з появою потенційного партнера на горизонті несвідоме видає – «дешевка».

Найчастіше така дама чекає на когось нереального, хто прийде і вмить змінить її життя – вона відразу ж стане щасливою і багатою (це ж принц!). Що говорить про дитячий погляд на світ і непомірні претензії до обранця. Проблема в тому, що жінка не сприймає «людяності» чоловіка.

Я не прошу, щоби ви відмовилися від свого ідеального образу. Просто наблизіть його до реальності. Наприклад, кожна людина має недоліки. Які ви бажаєте бачити у свого земного хлопця. З чим ви готові миритись, а з чим ні.

9.Розчарування у чоловіках або «всі мужики козли».

Дівчина виносить таке переконання зі своєї батьківської сім’ї. Де батько був далеко не найкращим представником сильної половини людства. Міг бити матір, пиячити, бути жорстоким та ін. Або одинока мати, у якої не склалося особисте життя, могла «вчити життя» свою дочку, кажучи, що «всі мужики козли і сволоти», «від жінок їм одне тільки потрібно» . Надалі на таку дівчину чекають прогнозовані розчарування. Обвішана такими установками вона йде на пошуки тих чоловіків, які відповідатимуть її очікуванням.

Важливо зрозуміти, що це досвід мами, а не ваш. Що якість стосунків залежить від двох (не лише від вас і не лише від партнера). Якщо ви хочете чудових стосунків і готові для цього постаратися, повірте вони такими і будуть.

10.Занадто велике бажання вийти заміж.

Жінкам властиво зациклюватись на своєму віці. Багато хто намагається терміново вийти заміж (поки збережено «товарний» вигляд). І це прагнення такої сили, що блокує втілення. Все це може супроводжуватися підганянням батьків, друзів, родичів: «Дивися, а то старою дівою залишишся», «Дітей час народжувати», «Внуків хочемо».

Найчастіше така жінка не перебуває у контакті зі своїми почуттями, не спирається на них. Більше залежить від думки оточуючих і вважає її правильнішою. Погано відчуває свої межі.

Зрозумійте, життя – ваше. І лише вам вирішувати, як ним керувати. Дайте відповідь собі на запитання: «Чи дійсно я хочу заміж? Чи це моє насправді бажання?» Чи ваші почуття говорять щось інше? А можливо відсутність відносин є прихованим протестом чужій волі? Навчіться говорити «Ні! Я сама знаю, що мені буде краще». Сміливо відстоюйте свої права.

Для того, щоб створити стосунки, потрібна внутрішня готовність, відкритість і бажання прийняти їх. Звільніться від того, що перешкоджає цьому.

Жіночого щастя вам!

©️Людмила Мініна

error: Alert: Content selection is disabled!!